Zakłady bukmacherskie under/over, czyli obstawianie ilości bramek w meczu

0
301

Wśród osób początkujących w bukmacherce najpopularniejsze są tradycyjne zakłady bukmacherskie trzydrogowe 1X2, ale nie znaczy to, że zawsze są one najbardziej opłacalne. Przyglądamy się zakładom typu under/over, czyli poniżej/powyżej.

Zalety i wady zakładów bukmacherskich under/over

Wśród początkujących graczy typujących piłkę nożną największą popularnością cieszą się zakłady trzydrogowe 1X2, w których należy wskazać zwycięzcę danego spotkania lub obstawić remis. Okazuje się jednak, że w niektórych potyczkach o wiele bardziej opłaca się zwrócić uwagę na zakłady under/over, polegające m.in. na wytypowaniu liczby goli w danym meczu powyżej lub poniżej określonej wartości.

Nie tylko futbol

Pełnoletni gracze przeglądający oferty bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów zakłady typu under/over znajdą również w dyscyplinach takich jak piłka ręczna, hokej, koszykówka czy tenis. W przypadku basketu przedmiotem zakładu może być łączna liczba punktów zdobytych przez obie drużyny, a w tenisie łączna liczba gemów lub setów w meczu.

Większa szansa na ogranie bukmachera

Przy starciu dwóch równorzędnych drużyn lub zawodników wybranie zakładu poniżej/powyżej zamiast tradycyjnego 1X2 można uzasadnić prawdopodobieństwem ewentualnej wygranej. Stawiając na klasyczną opcję mamy aż trzy możliwości końcowego rezultatu, co przekłada się na nieco ponad 33 procent szans na nasz końcowy sukces. Zakład under/over dopuszcza natomiast tylko dwie możliwości rozstrzygnięcia, w efekcie czego prawdopodobieństwo wygranej w potyczce z bukmacherem wzrasta do aż 50 procent. To spora różnica zważając na to, że remisy w zakładach 1X2 typowane są dość rzadko, a notorycznie przyczyniają się do porażek grających.

Under/over to dobre kursy

Jak wiadomo, za grę u bukmacherów nieposiadających zezwolenia Ministerstwa Finansów grozi w Polsce odpowiedzialność prawna, ale takimi firmami w ogóle nie warto zaprzątać sobie głowy, bowiem legalnie działający w naszym kraju bukmacherzy również kuszą bardzo dobrymi ofertami na zakłady typu under/over. W meczach bez wyraźnego faworyta kursy na triumf jednej ze stron potrafią się wahać w granicach 1,7-2,1 i wiążą się ze sporym ryzykiem wystąpienia remisu, natomiast wytypowanie liczby goli w meczu poniżej lub powyżej pewnej wartości może zwiększyć nasze szanse na wygraną. Za obstawienie powyżej 0,5 gola w spotkaniu nie zarobimy oczywiście zbyt dużo, ale poprawnie wytypowany mecz, w którym padło więcej niż 3,5 bramki, niemal zawsze będzie oznaczał spory zastrzyk gotówki.

Loteryjność zakładów under/over

Oprócz oczywistych zalet, zakłady poniżej/powyżej mają jednak jeszcze dość konkretną wadę, jaką jest duża loteryjność. W przypadku piłki nożnej i spotkania dwóch równorzędnych drużyn nigdy nie da się przewidzieć czy zespoły postawią na otwarty futbol i wymianę ciosów, czy może wybiorą piłkarskie szachy i skoncentrują się przede wszystkim na bronieniu dostępu do własnej bramki. Jeśli chodzi natomiast o starcia potentatów z outsiderami, to ciężko też stwierdzić czy faworyt będzie napierał z pełną determinacją w celu zdemolowania przeciwnika, czy może postawi na ekonomiczną grę i zwycięstwo jak najmniejszym nakładem sił potrzebnych przecież na mecze z silniejszymi rywalami. Od czasu do czasu każdy dominator ma też gorszy dzień i to, że w jednym spotkaniu strzelił pięć goli nie oznacza, że w kolejnym będzie tak samo.

Jak przechytrzyć bukmachera?

Bywa, że zakłady bukmacherskie prowadzą do uzależnień, dlatego biorąc w nich udział trzeba przede wszystkim kierować się rozumem, a nie emocjami. Jak zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo, typując zdarzenia under/over? Takie zakłady są dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób znających się na sporcie i potrafiących analizować sytuację w poszczególnych ligach. Istnieją bowiem zespoły, które strzelają oraz tracą bardzo mało bramek oraz takie, w przypadku których bramek pada wiele niemal w każdym meczu. Dla osób potrafiących skrupulatnie analizować grę poszczególnych zespołów opcja obstawiania under/over może być z pewnością ciekawym rozwiązaniem. 

Post powstał we współpracy z partnerem

zaklady under over Zakłady bukmacherskie under/over, czyli obstawianie ilości bramek w meczu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments