5 medali dla Agrosu na Mistrzostwach Polski Seniorów

0
517

W dniach 23-25.08.2019r. w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Trzydniowe zmagania zawodników Klubu Sportowego „Agros” Zamość podczas zawodów okazały się bardzo owocne. Aż 5 medali, w tym 3 złote wywalczyli reprezentanci tego zamojskiego klubu.

Dominik Kopeć najlepszy w sprincie, aż dwukrotnie stawał na pierwszym miejscu na podium. 200 metrów zawodnik pokonał w 20,88, a 100 metrów w 10,31.

Paweł Fajdek został mistrzem Polski w rzucie młotem. W najlepszej próbie młociarz  osiągnął 78,61 metra. Arkadiusz Rogowski zajął 3 miejsce z wynikiem 68,50, a czwarte miejsce w rzucie młotem wywalczył również zawodnik Agrosu Michał Mazur.

Brązowy krążek wywalczyła męska sztafeta 4×100 w składzie: Krupa Patryk, Adamski Przemysław, Michał Jakóbczyk oraz Dominik Kopeć.

Czwarte miejsce w rzucie młotem zajęła Aleksandra Śmiech z wynikiem 62,89 m.

Klub Sportowy „Agros” Zamość zajął 5 miejsce w klasyfikacji medalowej oraz 10 miejsce klasyfikacji punktowej z dorobkiem 280 punktów przy 13 osobostartach.

Zawody bardzo dobrze zorganizowane przy licznym udziale radomskiej publiczności. Zawodnicy spisali się znakomicie. Serdecznie im gratulujemy oraz ich trenerom: Andrzejowi Gdańskiemu, Jolancie Kumor, Mikołajowi Rosie, Sławomirowi Muratowi i Stanisławowi Namiotce. Z nadzieją czekamy na kolejne starty w Mistrzostwach Świata w Doha.