Księża z naszej diecezji z medalami

0
1645

Z medalami wrócili reprezentanci kapłanów z XXIX Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym i I Mistrzostwach Europy w Tenisie Stołowym dla Księży, rozgrywanych w Poznaniu w dniach 25-26 kwietnia.

Ks. Krzysztof Augustynek (wikariusz parafii pw. św. Michała w Werbkowicach) i ks. Andrzej Łuszcz (proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Buśnie) z diecezji zamojsko-lubaczowskiej zwyciężyli w zawodach deblowych mistrzostw. Trzecie miejsce zajęła para z archidiecezji lubelskiej ks. Stanisław Kryszczuk (proboszcz Parafii Maryi Matki Bożej w Jawidzu-Rokitnie) i ks. Adam Breś (wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Milejowie).

W wiekowych kategoriach do 45 lat pierwsze miejsce zajął ks. Andrzej Łuszcz, na trzeciej pozycji uplasował się ks. Krzysztof Augustynek. W kategorii powyżej 55 lat drugie miejsce zajął ks. Stanisław Kryszczuk. A w kategorii do 35 ks. Tomasz Szady (wikariusz parafii pw. św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim). W turniejowej kategorii Open na miejscu trzecim uplasował się ks. Kryszczuk.

W zawodach wziął udział także ks. Tomasz Szumowski (wikariusz parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu). Trenerem naszych kapłanów był pan Tomasz Słomka.

W jednej z popularniejszych w Polsce imprez sportowych organizowanych dla księży i zakonników uczestniczyło 35 kapłanów, w tym 6 z zagranicy.

W tym roku mistrzostwach wzięli udział kapłani pochodzący z Włoch, Czech, Tanzanii i Nigerii oraz Polacy pracujący na misjach w Rosji i Argentynie. Wśród zawodników byli też księża z diecezji łomżyńskiej, kieleckiej, sandomierskiej, archidiecezji gdańskiej i gnieźnieńskiej.

Zawody były rozegrane zgodnie z przepisami PZTS.

Prawdopodobnie kolejne 30. Mistrzostwa Europy Księży i Osób Zakonnych w Tenisie Stołowym odbędą się w Lublinie.

Poprzedni artykułNietrzeźwy z zakazem prowadzenia odwoził syna z imprezy.