Lubelscy Terytorialsi mistrzami WOT w Futsalu

0
998

W dniach 5-7 kwietnia br. w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa WOT w Futsalu. O puchar Dowódcy WOT walczyło 13 reprezentacji, najlepszy okazał się zespół 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W mistrzostwach lubelska reprezentacja zdobyła w sumie 28 bramek, tracąc 8. Najlepszym zawodnikiem turnieju został żołnierz OT z 21 Batalionu Lekkiej Piechoty w Lublinie. Lubelską drużynę tworzą żołnierze służący na co dzień w lubelskim, chełmskim i zamojskim batalionie lekkiej piechoty.

Drugie miejsce zajęła reprezentacja 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, a trzecie 1 Podlaska Brygada OT. Ogółem w zawodach wzięło udział 13 reprezentacji i 124 zawodników. Mistrzostwa WOT w halowej piłce nożnej zostały zorganizowane już po raz drugi.

Celem imprezy jest, m.in. popularyzacja sportu w środowisku żołnierzy OT, a także propagowanie aktywnych form rekreacji ruchowej. Lubelscy Terytorialsi mimo licznych zajęć znajdują czas na aktywność sportową i odnoszą sukcesy również w innych dyscyplinach, takich jak bieg na orientację, siatkówka, czy pływanie. Sport jest ważnym elementem szkolenia żołnierzy, a rywalizacja sportowa buduje nie tylko kondycję i sprawność psychofizyczną, ale również umiejętność współdziałania, jako team.

info, foto: kpt. Damian Stanula, Oficer prasowy, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Poprzedni artykułKawa w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej.
Następny artykułPiją i wsiadają za kółko. Plaga pijanych kierowców na drogach regionu