Sukcesy zamojskich zawodniczek sumo na Mistrzostwach Europy

0
1044

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Centrum Sztuk Walki Lider Zamość zaliczyły udany start podczas Mistrzostw Europy Kadetek w sumo.

Najlepsze zawodniczki z Europy w tej dyscyplinie, spotkały się w dniach 20 – 21 października 2017 roku w Warszawie na doyo.

-Bardzo dobrze powalczyła Klaudia Solan, która w drodze do finału pokonała zawodniczkę z Węgier i Estonii. W walce o złoto uległa Białorusince i zakończyła zawody zdobywając srebrny medal w kategorii wagowej 60 kg. W wyższej kategorii do 65 kg Ola Maziarczyk wywalczyła również srebrny medal a Martyna Kłos w wadze plus 65 kg wywalczyła brązowy medal. Dwie zawodniczki naszego klubu: Martyna Kłos i Aleksandra Maziarczyk zostały wytypowane przez trenera kadry narodowej do walk drużynowych, gdzie po wygranych meczach z drużynami Niemiec i Estonii Polki wywalczyły brązowy medal drużynowo – relacjonuje przebieg mistrzostw trener UKS CSW “Lider”, Sławomir Dudek – Jest to udany start w tak ważnych zawodach, gdzie trzy zawodniczki z naszego klubu przywiozły pięć medali do Zamościa z Mistrzostw Europy. Dziękujemy Panu Marcinowi Wojewodzie Prezesowi Banku Spółdzielczego w Izbicy za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody – dodaje trener Dudek.

W Mistrzostwach Europy w Warszawie walczyły również inne kluby z Zamościa. Podopieczni Ryszarda Radlińskiego z UKS Sorga Zamość zajęli następujące miejsca: