„Белые розы”, „Калинка” – kto lubi muzykę rosyjską? :)

0
1679
GAIA

III Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Budowlance
3 lutego 2017 roku, o godzinie 9:00 sala gimnastyczna w ZSP Nr4 zamieni się w muszlę koncertową, rozbłysną światła i lasery, skierowane na pięćdziesięciu wykonawców.
Jak co roku, konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: pierwsi wystąpią gimnazjaliści, 35 wykonawców. Będzie można usłyszeć w ich wykonaniu utwory z repertuaru Ałły Pugaczowy, Żanny Biczewskiej, Bułata Okudżawy. Pojawia się też nowy repertuar rosyjskich artystów. Ekscentrycznej i ambitnej, może podobnej w charakterze do naszej Krystyny Jandy, Jeleny Wajengi. Eurowizja rozsławiła Anię Lorak, i to jej repertuar wybiera również młodzież. Piosenkarka jest Ukrainką, ale śpiewa też po rosyjsku, właściwie Karolina Myrosławiwna Kujek. Pseudonim Ani Lorak pochodzi od imienia artystki. Czytany wspak i bez spacji to właśnie Karolina. W 2008 roku została wybrana wewnętrznie na reprezentantkę Ukrainy podczas 53. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „Shady Lady”, z którym zajęła ostatecznie drugie miejsce w finale widowiska.
Po występach gimnazjalistów prezentować się będzie młodzież ze szkół średnich. Silną grupę stanowi reprezentacja Hrubieszowa i Włodawy. Przyjadą do nas uczniowie ZSP z Krasnegostawu 
i Łaszczowa. Miasto Zamość reprezentować będzie młodzież 
z I LO, LOCSM, ZDZ oraz I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej. Ogółem wysłuchamy 15 wykonawców. Tutaj króluje w repertuarze Anna German, Aleksander Rybak
 i Polina Gagarina. W 2009 roku Rybak wystąpił podczas drugiej rundy półfinałowej imprezy Eurowizji i zajął pierwsze miejsce. Nic dziwnego, że stał się idolem dla polskiej młodzieży. W 2015 roku pierwsze miejsce w konkursie Eurowizji zajęła Polina Gagarina z piosenką: ”A Milion Voices”.
Konkursowi towarzyszyć będzie wystawa wypożyczona od Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury z siedzibą w Warszawie „Rosja Współczesna” oraz rozstrzygnięty zostanie konkurs cukierniczy na najlepsze wypieki uczniów ZSP Nr 4.
Lista sponsorów jest jeszcze otwarta, ale już możemy zdradzić niektórych darczyńców. Należą do nich: Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, Stowarzyszenie Współpracy Polska Rosja, Centrum Polsko – Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w Warszawie, Wydawnictwo szkolne PWN, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. z siedzibą w Zamościu.
Imprezie patronuje Prezydent Miasta Zamość oraz Lubelski Kurator Oświaty
Patronat medialny sprawują: Polskie Radio Lublin, Katolickie Radio Zamość, Zamość TV, Portal Internetowy Życie Zamościa, Roztocze.net, Regionalny Portal Informacyjny ezamosc.pl, Nowy Kurier Zamojski.

konkurspioros3

a tak było rok temu

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments