Zimowa aura, hokejowy wynik

3
1779

Lider po rundzie jesiennej nie dla Hetmana

Mimo optycznej przewagi w pierwszej połowie Hetmanowi nie udało się zdobyć gola i to Chełmianka zakończyła rundę jesienną na pozycji lidera IV ligi. W decydującym spotkaniu podopieczni Artura Bożyka pokonali 4:0 zespół z Zamościa. Bramki dla drużyny z Chełma zdobywali Michał Budzyński, Rafał Krupski, Michał Wołos i Michał Kobiałka.

SYTUACJA PRZED MECZEM

Na niedzielę został zaplanowany mecz rozstrzygający mistrza jesieni IV ligi w sezonie 2016/2017. W hicie 17. kolejki Hetman na własnym terenie podejmował Chełmiankę. Przed meczem podopieczni Krzysztofa Rysaka tracili tylko dwa „oczka” do lidera z Chełma. Zespół z Zamościa jak do tej pory odniósł trzynaście zwycięstw, dwukrotnie remisował i raz musiał uznać wyższość Kryształu Werbkowice. Nieco lepiej po szesnastu kolejkach spisywała się drużyna prowadzona przez Artura Bożyka, która zgromadziła na swoim koncie czterdzieści trzy punkty.

PRZEBIEG MECZU

W zimowej aurze Hetmanowi i Chełmiance przyszło walczyć o przewodnictwo po rundzie jesiennej w IV lidze. Trzeba przyznać, że spotkanie rozgrywane na stadionie przy ulicy Królowej Jadwigi 8 zgromadziło na trybunach sporą liczbę kibiców. W 12′- po strzale Antona Lutsyka piłka trafiła w słupek, chwilę później po dobitce Oleksija Rodewicza sytuacja również zakończyła się takim samym rezultatem. Podczas pierwszych dwudziestu minut optyczną przewagę miał Hetman, który kilkukrotnie wykonywał rzuty rożne, jednak bez skutki. W 25′- po strzale z lewego skrzydła jednego z zawodników Hetmana piłka po raz kolejny uderzyła w słupek. W 31 minucie po uderzeniu Rafała Turczyna „futbolówka” tym razem trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Chwilę później było już 1:0 dla zespołu z Chełma. Patryka Kierepką strzałem głową pokonał Michał Budzyński wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. W 40′- po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony po raz kolejny uderzeniem głową piłkę do siatki tym razem skierował Rafał Krupski.

Po przerwie Hetman mimo chęci i ambicji nie zdołał odwrócić losów spotkania. W 78′- po uderzenie z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę do dobitki doszedł Michał Wołos, który umieścić piłkę do siatki. Wynik w 90 minucie na 4:0 dla Chełmianki ustalił Michał Kobiałka.