Zamość: Sylwester miejski bez fajerwerków

7
1944
fot. Kazimierz Chmiel Światłoczuły
reklamamPlaneta
ZLT

Podczas tegorocznego miejskiego Sylwestra w Zamościu zabraknie tradycyjnego pokazu sztucznych ogni. Zastąpić ma go pokaz laserowy oraz zimne ognie. Z hucznych pokazów fajerwerków z okazji powitania Nowego Roku, ze względu na dobro zwierząt, które źle znoszą tak duże natężenie hałasu, rezygnuje coraz więcej polskich miast. Od lat apelują o to ekolodzy, obrońcy i miłośnicy zwierząt. Ich argumenty uznał m.in. nowy prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski i podjął decyzję o braku fajerwerków podczas tegorocznej imprezy sylwestrowej w stolicy. Sztucznych ogni w Sylwestra nie odpalą także władze Krakowa, Poznania, Białegostoku oraz Torunia. Na taki krok zdecydował się też zamojski Ratusz.

Nie oznacza to jednak zakazu odpalania petard w mieście. Mieszkańcy zwyczajowo będą mogli w Sylwestra „postrzelać”.

Brak fajerwerków to nie jedyna dotycząca imprezy Sylwestrowej zmiana, na jaką zdecydował się zamojski magistrat. Podczas tegorocznego Sylwestra zamościanie nie będą bawić się przy muzyce disco – polo, jak było do tej pory. Tym razem władze miasta postawiły na ambitniejsze brzmienia. Na rozstawionej na Rynku Wielkim scenie wystąpią: Dj Fair Daddy oraz gwiazdy wieczoru – Rebeka i Fisz Emade Tworzywo. Impreza wystartuje o godz. 20.00. O północy Nowy Rok zamościanie i przybyli na Starówkę goście powitają w towarzystwie Andrzeja Wnuka. Prezydent złoży wszystkim życzenia. Odbędzie się też pokaz laserowy.

7 KOMENTARZE

  1. 10 minut fajerwerków raz w roku nie zaszkodzi zwierzętom! A jak traktor jedzie i klekocze albo helikopter leci to też należy to zakazywać? O pociągu już niewspomne. Ci ekolodzy powinni mniej alkoholu pić! I będzie dobrze.

  2. Wnuk już wszystkie pieniądze przechulał i fajerwerków nie będzie a to Co zostało jeszcze pieniędzy w budżecie to do podzialki bo koniec roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here