Zamość: Foto – pułapki pomogą zidentyfikować „śmieciarzy”

9
495
Fot. Straż Miejska Zamość
reklama Wybory Zawiślak

Od wielu lat w związku z rosnącą w zastraszającym tempie ilością śmieci instytucje rządzące wprowadzają różne przepisy, programy czy akcje, których celem jest poprawa czystości naszej matki ziemi.

Mimo wszystko nadal są tacy, dla których czyste środowisko to pojęcie abstrakcyjne i uparcie tezę tę chcą potwierdzić swoimi czynami.

Wysypisko śmieci jakie powstało w lasku przy ul. Źródlanej jest niewątpliwie niechlubną wizytówką naszego miasta.

Ponieważ nie jest to jedyne takie miejsce zamojska Straż Miejska podjęła kroki mające na celu ustalenie danych o sprawcach tych incydentów.

W różnych miejscach rozmieszczane są np. foto-pułapki.

Osoby, które wyrzucają w ten sposób śmieci będą bezdyskusyjnie karane mandatami karnymi.

źródło: Straż Miejska Zamość

 

9 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze. Trzeba karać tych wandali i brudasów. Monitoring kilka razy przyniosł porządany efekt. A co do Starego miasta , ratusza itp to przede wszystkim trzeba piętnować tych co dewastują np. przystanki MZK i karać karać i jeszcze raz karać. Reakcja na wandalizm też napewno dużo by zmieniła.

  2. Są miasta gdzie władze wymagają i dbają o porządek. Nie mówię o chwilowym bałaganie typu zamieszczonym w artykule. Plac Stefanidesa, parking, a fale Dunaju a nie bruk..

    • Plac Stefanidesa zmieni się nie do poznania, spokojnie i cierpliwości.A co to za miast gdzie tak władze dbają?

    • A np. Rzeszów. I nie mówię o podgrzewanych i klimatyzowanych przystankach tam, czy innych równie zbędnych budowli, ale o estetyce miasta. Zamość, nawet w centrum szpeci sam siebie.

  3. dołączam się do dyskusji : a płyta RYNKU WIELKIEGO jest nie posprzątana, tyle piachu leży – a wystarczyło by przejechac samochodzik z odkurzaczem i ludzie nie musieli by chodzic po piachu – po co szukać zaraz lasu czy ul Źródlanej.

    • Samochodzik? Myślę, że na Starym Mieście jest w tej chwili kilkadziesiąt ton piachu. jest luty, pogoda może się jeszcze zmienić. Kto wtedy zapłaci za powtórne wysypanie piachu i ponowne jego zebranie?

  4. Zamość jest ogólnie brudnym miastem. Nawet schody ratuszowe, balustrada przed wejściem do USC, przy prezydencie, przy radzie miejskiej pomazana markerami.. Słupy energetyczne w rdzy, chodniki zarośnięte ,chwasty przy drogach… Be

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here