Zamojskie Lato Teatralne w rozkwicie. Co już za nami, a co jeszcze przed? MAMY DLA WAS DARMOWE WEJŚCIÓWKI!

0
385
Spektakl "Zrobie co zechce" Teatru Porywacze Ciał z Poznania, fot. Zamojski Dom Kultury
reklamapielgrzymka provident yamahaszkola

W minioną sobotę, 22 czerwca rozpoczęło się oficjalnie 44. Zamojskie Lato Teatralne. Pierwszym spektaklem wystawionym na scenie na Rynku Wielkim były „Sarenki” Teatru Ludowego z Krakowa [ZOBACZ: Buława wręczona, Lato rozpoczęte]. Kolejny spektakl „Zrobie co zechce” Teatru Porywacze Ciał z Poznania, odbył się w niedzielę (23 czerwca) w Zamojskim Domu Kultury.

Poniżej fotorelacja.

 

A już dziś (24 czerwca) zamojską publiczność czeka kolejna porcja teatralnych wrażeń. O godz. 19.00 w ZDK-u rozpocznie się widowisko pt. „Pożegnanie jesieni” w wykonaniu Teatru Malabar Hotel.

„Pożegnanie jesieni” to katastroficzna wizja społeczeństwa oddającego się w objęcia totalitaryzmu. Bohaterowie rozpięci między dwoma jesieniami przez jeden krótki rok doświadczają kryzysu sztuki, filozofii i religii, który zmiata z powierzchni ziemi świat jaki dotąd znali. Na tym tle oglądamy erotyczne przygody Atanazego Bazakbala, Heli Bertz i Jędrusia Łochojskiego, którzy próbują chwytać się każdej szansy na przetrwanie i poprawę losu.

Kultową powieść Witkacego opowiadamy z perspektywy Izabeli Czajki Stachowicz vel Beli Hertz – pierwowzoru demonicznej Heli, która faktycznie przeżyła spełnienie katastrofizmu zapisanego przez Witkiewicza. Bela uchwycona w muzeum potworności Witkacego wraca pamięcią do tamtej Warszawy i tamtej jesieni. Mamy nadzieję, że diametralnie różnej od obecnej.

obsada: Maria Robaszkiewicz, Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski

Projekt zrealizowano dzięki Stypendium Prezydenta M. St. Warszawy i w ramach Stypendium z Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS dla Marcina Bartnikowskiego.

Spektakl współprodukowany przez Zamojskie Lato Teatralne i Teatr Maska w Rzeszowie.

UWAGA! ROZDAJEMY WEJŚCIÓWKI!

DLA NASZYCH CZYTELNIKÓW MAMY KOLEJNĄ NIESPODZIANKĘ W POSTACI DWÓCH POJEDYNCZYCH WEJŚCIÓWEK, TYM RAZEM NA SPEKTAKL „AUDIENCJA II” – MONODRAM MIKOŁAJA GRABOWSKIEGO, KTÓRY ZOSTANIE WYSTAWIONY W ZAMOJSKIM DOMU KULTURY W NIEDZIELĘ, 30 CZERWCA O GODZ. 19.00.

Aby, zdobyć WEJŚCIÓWKĘ, należy:

  • Polubić ten post na Facebooku
  • Udostępnić ten post publicznie na swoim facebookowym profilu

Zabawa trwa do czwartku, 27 czerwca do godz. 10.00.

Poniżej program 44. Zamojskiego Lata Teatralnego.

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here