„Solidarność” zgłosiła swego czasu projekt zakazu handlu w niedziele i święta. Aktualnie trwają prace nad tym projektem, ponieważ wymaga on wielu znaczących poprawek. Rząd nie zgodził się na przykład na karanie więzieniem za złamanie zakazu handlu.

Szef sejmowej podkomisji ds. rynku pracy – Jan Mosiński (PiS) zakłada, że projekt ustawy może zostać przyjęty jeszcze przed wakacjami. Do tego czasu założenia projektu będą konsultowane i dyskutowane przez rząd oraz „Solidarność”. Nowe prawo mogłoby zacząć obowiązywać wtedy już 1 stycznia 2018 roku. Rząd chciałby, zamiast zakazu handlu wprowadzić zakaz zatrudniania w niedzielę – to miałoby uniemożliwić wykorzystywanie luk w prawie.

Rząd nie chce, aby zakaz dotyczył sklepów przy dworcach PKP czy PKS, czy chociażby pracy w porcie. Posłowie PiS chcą także etapowego wdrażania tego projektu.

 

Co myślicie o zakazie handlu w niedzielę?

 

6 KOMENTARZE

  • Anonim! puknij się. ŻYJEMY W WOLNYM KRAJU./ CHYBA./. MAM SKLEP, JESTEM ATEISTKĄ, AGNOSTYCZKĄ , ……….. I CHCĘ ROBIĆ W KAŻDY DZIEŃ TYGODNIA TO CO CHCĘ.!

 1. Niedługo będą kazać do kościoła chodzić i kary płacić za nieobecność .

  Problem, że sklep otwarty w niedziele? Omin i idz sobie do kosciolka .
  Po co odrazu zamykać drogę do zarobku ludziom .Jesli ktos chce to czemu ma nie pracować? Niedziela to jak każdy dzień tygodnia:D Ma być jakiś „święty ” tylko dlatego, że nazwano ten dzień „niedzielą ”
  Co za „średniowiecze „

 2. Bzdura!! Teraz dostaniemy zakaz handlu w niedzielę, a za rok nakaz chodzenie do kościoła. Te oszołomy nie rozumieją, ile osób straci prace!!! Praca w niedziele to nie tylko sporzywka, a chyba tylko na nich patrzą. Nasza gospodarka jest zbyt słaba żeby wytrzymać to bez sporych strat finansowych.
  Dodajcie sonde ciekawi mnie jak wypadnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here