Wycinka cisów, drogą na skróty?

3
948

Na liczne sygnały, o tym, że krzewy ograniczają widoczność pieszym przechodzącym na przejściu przy ul. Akademickiej, Zarząd Dróg Grodzkich podjął działania.

Mieszkańcy zgłaszali do urzędu, że z punktu widzenia pieszego widoczność jest bardzo ograniczona. Dla matek z wózkami to także utrudnienie.

Jest rozwiązanie. Wyciąć! Wyciąć….. i posadzić nowe. 

W ubiegłym tygodniu dokonano podcinki 4 cisów z godnie z ustaleniami z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w celu doraźnej pilnej poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściu dla pieszych przy I LO na ul. Akademickiej. ZDG złożył wniosek o wycinkę w/w cisów z nasadzeniami zastępczymi. Do czasu otrzymania decyzji zezwalającej na ich wycinkę, ZDG, za zgodą Konserwatora Zabytków dokonuje podcinki cisów.

Wprawdzie po przeprowadzeniu ekspertyzy, urząd stwierdził, że krzewy są już na tyle leciwe, że przesadzenie ich będzie niemożliwe. Postanowiono, że na  miejsce „staruszków” będą zasadzone nowe rośliny.

ZADAJEMY PYTANIE.

CZY MUSIMY IŚĆ NA SKRÓTY WYCINAJĄC CISY? NIE MA INNEGO ROZWIĄZANIA? DALSZA PODCINKA? PRZENIESIENIE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH? PRÓG ZWALNIAJĄCY? INNE?

 

 

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Cisy te rosły pewnie dłużej niż żyje wnioskodawca ich wycinki. Trochę szacunku i pokory. W końcu nie po to wciąż pniemy się w rozwoju, by sięgać po tak prostackie metody jak wycinka, gdy cały świat kieruje się ku ekologii i naturalności. W którym mieście czy miasteczku znajdziecie tak pięknie zadbane i ogromne cisy ??? Zamiast być z nich dumni, chcemy je usnąć ! A potem będziemy się zachwycać jaką piękną zieleń miejską mają inni.

  2. Bez przesady mamy dziecko i przechodzimy co niedziela z dzieckiem przez to przejście i nie mam żadnego problemu z widocznościa nie wyjeżdża się pierwsze wuzkiem jak to niektworzy robią tylko najpierw samemu trzeba się rozejrzec dopiero isc a po drugie nikt nie osiąga tam nie wiadomo jakich predości bo zaraz jest rondo i przejście podwójne a z drugiej strony droga z pierwszeństwo prowadzi przez zakręt nie przesadzajmy chyba że ktos ma w tym inny cel to już inna sprawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here