Tajemniczy ogród już otwarty

0
1563
reklamapielgrzymka provident yamahaszkola

Tajemniczy ogród otwarty… widzieliście już? 18 maja mimo niesprzyjającej aury lub wbrew niej dokonano uroczystego otwarcia Ogrodu, który choć przestał być tajemniczy, to niczego nie stracił ze swego uroku a miejscami nawet zyskał.

 

DSC_0340

12 maja dosadzono nowe okazy, uzupełniając i urozmaicając drzewny wachlarz. 17 maja pomiędzy deszczem a mżawką na ogrodowym deptaku pojawiła się sarenka, za którą podążał wilk… tuż z nimi wędrował człowiek z aparatem… spotkali się w miejscowej bibliotece, przy Orzechowej 10 – na Orzechową zaglądać jest zdrowo! Półka ekologiczno-przyrodnicza czeka na czytelników. Pierwszych 500 – zapisanych do biblioteki, którzy skorzystają z bibliotecznego księgozbioru otrzyma niepowtarzalną zakładkę.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Stanisław Majdański Przewodniczący Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Lublinie i Stanisław Roczkowski z biura terenowego WOŚiGW w Zamościu, Eugeniusz Polakowski z Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Zamościu. Na spotkanie z ekologią przybyli uczniowie z nauczycielami ze szkół z Łabuń i Łabuniek Pierwszych. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Antoni Wojciech Turczyn – Wójt Gminy Łabunie, zaproszeni goście oraz przedszkolak Marcel Momot. Ks. dr hab. prof. nadzw. Czesław Galek poświęcił obiekt. Lekcję przyrody dla dzieci szkolnych z wykorzystaniem zakupionych tablic dydaktycznych przeprowadził Tomasz Kotowicz strażnik leśny z Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski. Koła gospodyń z terenu Gminy Łabunie specjalnie na tę okazję upiekły ciasta, które serwowały z kawą i herbatą. Grillowane kiełbaski uzupełniły ofertę „ogrodowego” święta. Prowadzona tego dnia zbiórka makulatury ( zebrano 978 kg) i zużytych baterii przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Rozdano ponad 100 sztuk sadzonek drzew i krzewów. Za sprzedaną makulaturę zostaną kupione kolejne rośliny do Ogrodu „Pawie Pióro”. Bądź EkoLogiczny wstąp do ogrodu! Zapraszamy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here