POZYTYWNIE: Mała Kinga przejdzie operację serduszka w Niemczech. Zebrano całą potrzebną kwotę!

0
743
Fot. materiały fundacji "Sie pomaga"
reklamaProvident

To świetna wiadomość! Mała Kinga Cybula z Ruszowa Kolonii (gmina Łabunie) przejdzie konieczną operację serduszka. Dziś (12 września) zakończyła się zbiórka pieniędzy na stronie Fundacji „Siepomaga”. Udało się zebrać potrzebną kwotę – 70 649,70 zł. Akcję wsparło 3 371 osób.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą córkę Kingę w walce o zdrowie i pieniądze na operację w Niemczech. Pozostałą część kwoty udało się zebrać dzięki innej fundacji, przez co nie musimy się już martwić o finanse i czekamy na wyznaczenie terminu operacji. – napisali na stronie akcji wdzięczni i pełni nadziei Rodzice Kingi.

Przypomnijmy, 2 – letnia obecnie Kinga Cybula z Ruszowa Kolonii (gmina Łabunie) przyszła na świat z niedorozwojem lewej części serca. Aby żyć z taką wadą konieczne są trzy etapy operacji. Kinga dwa ma już za sobą. Rodziców nie stać było na sfinansowanie trzeciej, dlatego prawie cała Polska zaangażowała się w pomoc dla dziewczynki. W zbiórkę aktywnie włączyli się mieszkańcy naszego regionu. Jedną z licznych akcji zorganizowanych dla Kingi był sierpniowy koncert charytatywny na Rynku Wielkim w Zamościu. Podczas imprezy zbierano środki potrzebne na leczenie dziewczynki. Dla Kingi wystąpił wtedy m.in. rockowy zespół Cree Sebastiana Riedla.

Teraz pozostaje tylko trzymać kciuki za powodzenie operacji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here