Rozdajemy wejściówki na spektakl 42. ZLT „Władcy”. Rozstrzygnięcie konkursu

0
480

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy niespodziankę – do wygrania były trzy podwójne wejściówki na sztukę 42. ZLT „Władcy”. Aby zdobyć wejściówkę, wystarczyło udostępnić nasz post na swoim profilu na Facebooku. Konkurs trwał do wczorajszego wieczora. A dziś zgodnie z umową podajemy zwycięzców.

Ogłaszamy, iż podwójną wejściówkę na spektakl „Władcy”w wykonaniu Teatru Latarnia oraz Teatru Klepisko otrzymują:

  • Pani Beata Murmydłowska
  • Pan Krzysztof Kuryj
  • Elena Kostruba

Gratulujemy i życzymy miłego oglądania!

Wejściówki na przedstawienie są do odbioru w Zamojskim Domu Kultury (ul. Partyzantów 13). Tu także 28 czerwca odbędzie się spektakl „Władcy”. Początek o godz 20.

„Władcy” to opowieść złożona z siedmiu rozdziałów inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
Każda z części to wyspa na rzece historii, każdą rządzi inny w ł a d c a, każda opowiada o innym wydarzeniu z tragicznych dziejów Europy. Dwie strony: kat i ofiara. Nie oskarżamy władców – robią to ich ofiary. Pokazujemy, jeśli się tylko da, na czym polega ich ideologia, obłąkanie. Ile w tym jest przypadku? Dajemy im na scenie prawo do wydawania swoich morderczych rozkazów, czynienia zbrodni.
Punktem wyjścia do stworzenia zdarzeń dramatycznych i scenariusza w oparciu o teksty źródłowe była powieść Williama Goldinga „Władca much”, a motywem przewodnim – ludobójstwo.
Spektakl jest odnajdywaniem w historii tropów, które odkrywają nam oblicze współczesnego terroryzmu. Terroryzm rozrasta się rozsiewając plony coraz bliżej każdego z nas. Zbyt szybko. Zbyt blisko. Być może owa analiza to jedyne co możemy zrobić aby ujarzmić strach i pójść dalej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here