Powstanie leśna trasa rowerowa z Tomaszowa do Suśca!

5
918
reklama Wybory Zawiślak

Miłośnicy rowerowej rekreacji mają powody do radości. Z myślą o nich powstanie leśna trasa rowerowa, która przebiegać będzie z Tomaszowa Lubelskiego, przez Siwą Dolinę, Pasieki, Łosiniec, Maziły aż do Suśca.

Utworzenie rekreacyjnej, leśnej trasy rowerowej wynika ze stale rosnącego zainteresowania turystyką rowerową uprawianą na trasach położonych w kompleksach leśnych, z możliwością korzystania z miejsc postojowych i oferty rekreacyjnej w okolicy punktów startowych.

Szczegóły dotyczące utworzenia leśnego szlaku rowerowego omówiono na spotkaniu zwołanym z inicjatywy władz Powiatu Tomaszowskiego. W zebraniu uczestniczyli: Starosta Henryk Karwan, Wicestarosta Jarosław Korzeń, Leszek Dmitroca z Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski. W debacie udział wzięli także:  Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów Stanisław Nawrocki, Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski Wojciech Żukowski, Wójt Gminy Tomaszów Lubelski Marzena Czubaj-Gancarz, Wójt Gminy Susiec Zbigniew Naklicki, Magdalena Tereszczuk – Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Roztocze, Ewa Piwko-Witkowska Prezes Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie” oraz Józef Marynicz Dyrektor Wydziału Integracji Europejskiej, Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego.

Uczestnicy spotkania przyjeli propozycje o zaprojektowaniu i przyszłej budowie trasy turystycznej, zapowiadając, że będą zabiegać o pozyskanie dofinansowania na ten cel. 

5 KOMENTARZE

 1. Jak zrobia z burku to ja dziekuje, na rower szosowy to bedzie tragedia, i jak bedzie z czystoscia na tej sciezce? Zgaduje ze nie bedzie odpowiednio sprzatana..

 2. Proszę odwiedzić okolice ośrodka zgrupowań dla sportowcow w Spale trasa biegnie nieopodal drogi oczywiście lasem super pomysł trochę wyobrazni
  I bardzo bezpiecznie

 3. Tyle u nas lasów, dróg leśnych, łąk! I trzeba to wykorzystywać, a nie puszczać pas wzdłuż jezdni gdzie 90km/h pędzą.
  Potrzeba jeszcze: Jozefów -Biłgoraj
  Zwierzyniec – Biłgoraj
  Janów – Biłgoraj
  oraz Nisko- Biłgoraj
  Jak rownież Józefow – Susiec od Hamerni do Oseredka a potem także do Narola.
  Zwierzyniec – Zamość? A jak że!!!!Wszystko lasem można puścić! Oczywiscie problemy będą . Z pieniędzmi to po pierwsze. Po drugie: lasy państwowe jeszcze może da sie załatwić ale prywatny teren bedzie bardzo trudno. Ale da sie! Ja w to wierzę! Potrzeba współpracy i chęci starostów i wójtów gmin pod banderą marszałka województwa. Tak rozbudowany system dróg rowerowych oddzielonych od jezdni byłby ciekawą propozycją dla turysty z zewnątrz a i tego tutejszego. Połączenie stolic powiatów w taki sposób może być ciekawe. Połączenie siecią dróg rowerowych trzech sąsiadujących powiatów stałby się rowerową atrakcją na całą Polskę i Europę a stolicą tego raju bylłby oczywiście Jozefów – a jak że!!!
  Na GV znalazło sie kupę milionów to i na to powinno sie znaleźć .
  Co myślicie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here