Porozumienie z Chińczykami podpisane! – To nie Prima Aprilis!

9
2421

Kilka tysięcy miejsc pracy i największa inwestycja na jaką Zamość i region mógł liczyć od wielu wielu lat.

Z nieoficjalnego źródła mamy informację o podpisanej dzisiaj wstępnej umowie pomiędzy Urzędem Miasta Zamość, Urzędem Gminy Zamość oraz dużą spółką chińską. Umowa zakłada powstanie na terenie miasta i gminy ośrodka przetwórstwa owocowo-warzywnego. Ma to związek także z powiększeniem strefy ekonomicznej, gdyż inwestycja zajmie kilkaset hektarów powierzchni.

Dzisiejsze porozumienie to tylko wstęp do rozmów o inwestycji. Póki co, oznacza to tylko gest chęci podjęcia współpracy. Jeżeli zapadnie decyzja o rozpoczęciu inwestycji, zostaną podpisane odpowiednie dokumenty międzynarodowe. Nasz informator przyznaje, że takich porozumień miasto może podpisać wiele, nie  zawsze kończą się one wielką inwestycją.

Chcąc być obiektywnymi, nie rozbudzamy Waszych nadziei, ale trzymamy kciuki za sukces i skuteczne negocjacje.

Informacja nie ma związku ze zbliżającym się prima aprilis.

Reklama

9 KOMENTARZE

  1. Nie podniecajcie się tymi chińczykami. Oni tam gdzie inwestują ,tam przyjeżdża ich siła robocza. Będzie sporo miejsc pracy dla Chińczyków i ewentualnie dla Ukraińców. I dodajmy jeszcze ulgi podatkowe, strefy ekonomiczne.

  2. Obecnie pracuje u Hollendra a mieszkam w Zmc. Mam juz dosc tej tulaczki po swiecie 10 lat na emigracji . Bardzo sie ciesze ze Zamosc zdobywa nowych przedsiebiorcow. Panie Prezydencie tak jak i Ja i wiele innych ludzi na emigracji liczy na przebudzenie gospodarcze w Zamosciu. Mamy dosc pozostawiac swoje rodzin i traktowania nas jak obcych. Pozdrawiam Tomasz M.

  3. „Z nieoficjalnego źródła mamy informację o podpisanej dzisiaj wstępnej umowie pomiędzy Urzędem Miasta Zamość, Urzędem Gminy Zamość oraz dużą spółką chińską.” a zdjęcia też są „z nieoficjalnego źródła”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here