Październik miesiącem ubezpieczonego w ZUS

0
357
reklamaPSL sepator pielgrzymka sepator provident sepator yamahaszkola sepator

Jak sprawdzić, czy pracodawca płaci za Ciebie składki? Gdzie uzyskać prognozę przyszłej emerytury? Każdy powinien to wiedzieć, dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje „Dni Ubezpieczonego”.

Spotkania informacyjne u pracodawców 

Do współudziału w akcji instytucja zaprosiła w tym roku pracodawców. W ich siedzibach zorganizuje w październiku spotkania informacyjne dla pracowników i zleceniobiorców. – Ubezpieczeni to największa grupa klientów ZUS i jednocześnie najmniej poinformowana z zakresu swoich praw i obowiązków. Często nie rozróżniają ubezpieczenia chorobowego od zdrowotnego, nie wiedzą, jak będą wyliczone ich przyszłe emerytury ani na jakie jeszcze świadczenia z ZUS mogą liczyć. Dlatego chcemy do nich dotrzeć tam, gdzie przebywają na co dzień, organizując spotkania w zakładach pracy – tłumaczy dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju, Zbigniew Wasąg. Pracodawcy zainteresowani takim wydarzeniem mogą wysłać zgłoszenie do koordynatora akcji, pod adres e-mail: tomasz.jablonski@zus.pl.

Uczestnicy spotkań z ekspertami Zakładu dowiedzą się między innymi, do czego mogą przydać się im dane zawarte w corocznej Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego (IoSKU). Każdy ubezpieczony dostał ją od ZUS w wakacje. Przedstawiciele instytucji podpowiedzą, w jaki sposób uzyskać prognozę przyszłej emerytury. Uczestnicy szkoleń usłyszą również, co zrobić, jeśli lekarz wystawi im elektroniczne zwolnienie lekarskie. Podczas spotkania ubezpieczeni będą mogli zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS, czyli uzyskać internetowy dostęp do swojego konta w ZUS.

Telefoniczne dyżury ekspertów

Biłgorajski ZUS uruchomi także telefoniczne dyżury ekspertów. Specjaliści odpowiedzą na pytania dotyczące Platformy Usług Elektronicznych oraz elektronicznych zwolnień lekarskich. Dyżury odbędą się 22 i 23 października pod numerem telefonu 84 688 13 32, w godzinach 8.00-10.00.

materiał nadesłany

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here