Mateusz Kusznierewicz na otwarciu Podwórka Talentów Nivea w zamojskiej „Siódemce” [ZDJĘCIA]

6
616

Podwórko Talentów Nivea, które Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu wygrała w organizowanym przez markę Nivea konkursie zostało dziś (16 października) oficjalnie otwarte. Gośćmi specjalnym wydarzenia byli ambasador akcji, mistrz olimpijski i mistrz świata w żeglarstwie sportowym – Mateusz Kusznierewicz oraz Katarzyna Singh przedstawiciel firmy Nivea.

W otwarciu placu zabaw uczestniczyli także m.in.: Biskup Mariusz Leszczyński, Poseł Sławomir Zawiślak, Prezydent Andrzej Wnuk, Zastępca Prezydenta Andrzej Zastąpiło, Przewodniczący Rady Miasta Zamość Jan Wojciech Matwiejczuk, miejscy radni, Dyrektor Wydziału Oświaty UM Zamość Agnieszka Kowal, Dyrektor OSiR Mateusz Ferens, Dyrektor zamojskiego zoo Grzegorz Garbuz, przewodniczący zarządów zamojskich osiedli, dyrektorzy zamojskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz cała społeczność „siódemki”.

Otwarcie odbyło się z prawdziwą pompą. Uroczystości zorganizowano w specjalnie na tę okazję rozstawionym tuż obok szkoły namiocie. Były oficjalne przemówienia i podziękowania, występy artystyczne uczniów zamojskiej „siódemki”, na sam koniec zaś – najmłodsi mogli przetestować upragniony plac zabaw. Dla wszystkich przewidziano także słodki poczęstunek. Radości nie było końca.

Wybudowany przez firmę Nivea plac zabaw składa się z trzech stref rozwijających dziecięce pasje i kreatywność. Są to strefy dla: naukowców, artystów i sportowców. Planetarium, rowerek produkujący energię elektryczną, huśtawka bocianie gniazdo, tablice muzyczne z bębnami, scena z kurtyną do zabawy w teatr, trampolina. To wszystko i wiele więcej jest już do dyspozycji najmłodszych. Co ważne, z obiektu korzystać mogą wszystkie dzieci z Zamościa.

Wygrana podwórka to wspólny sukces uczniów, nauczycieli SP nr 7 w Zamościu oraz mieszkańców miasta, którzy w internetowym głosowaniu na filmik nagrany przez szkołę oddali prawie 40 tys. głosów. Place zabaw wygrało 20 miejscowości z całej Polski, które uzyskały najwięcej głosów. Zamość znalazł się na 6 miejscu.

 

 

 

 

 

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here