Grechuta na graffiti

0
416

Mural z wizerunkiem Marka Grechuty powstał na budynku garaży przy ul. Kamiennej w Zamościu. Graffiti wyszło spod ręki członków zamojskiej grupy Stforky.

Obok wizerunku związanego z Zamościem piosenkarza umieszczono słowa: „Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy”. Cytat pochodzi z jednego z najsłynniejszych utworów Grechuty „Dni, których nie znamy”.

Marek Grechuta urodził się w Zamościu w 1945 roku. Zmarł 9 października 2006 w Krakowie. W dzieciństwie wyjechał z rodziną do Chylic pod Warszawą, ale w 1956 roku rodzina na powrót osiadła w Zamościu. Ukończył zamojskie I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego. W 1963 roku podjął studia architektoniczne na Politechnice Krakowskiej. Był piosenkarzem kompozytorem, poetą i malarzem. Uznawany jest za najważniejszego przedstawiciela polskiej poezji śpiewanej.

Mural z Grechutą to już kolejne dzieło grupy Stforky przedstawiające wybitnego Zamościanina. Z okazji trwającego w naszym mieście Roku Leśmianowskiego, zamojscy grafficiarze na ścianie bloku nr 38 przy ul. Peowiaków namalowali wizerunek Bolesława Leśmiana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here