Zamojska Bursa nr 2 zaangażowała się w ogólnopolską akcję „Dzień Osób z Niepełnosprawnością”

0
272
reklamaPSL sepator pielgrzymka sepator provident sepator yamahaszkola sepator

Bursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu zaangażowała się w ogólnopolską akcję „Dzień Osób z Niepełnosprawnością”. We współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych – Inspektoratem w Zamościu zorganizowano zajęcia wychowawcze, które miały na celu uwrażliwienie młodzieży na zagadnienia związane niepełnosprawnością oraz kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób wymagających pomocy.

Zainaugurowaliśmy zajęcia wychowawcze mające na celu motywowanie wychowanków do przełamywania barier i lęku przed kontaktem z osobami niepełnosprawnymi. Działania które podejmujemy mają na celu zachęcenie młodzieży do burzenia funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych. – mówi Waldemar Leszczyński, dyrektor Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu.

To nie jedyna inicjatywa, jaką podejmuje zamojska Bursa Międzyszkolna nr 2 dotycząca osób niepełnosprawnych, w placówce prowadzone są również zajęcia podstaw języka migowego umożliwiające młodzieży komunikację interpersonalną za pomocą symboli graficznych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here