Jarmark Hetmański

0
1038

W pierwszy weekend czerwca zamojskie Stare Miasto zaroi się od twórców ludowych, artystów regionalnych, zespołów muzycznych i tanecznych a także kapel podwórkowych.

To doskonała propozycja zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów na spędzenie czasu w Zamościu.

4 i 5 czerwca (sobota i niedziela) w Zamościu będzie się odbywał XXII Jarmark Hetmański – Festiwal Produktu Lokalnego. Jest to impreza promocyjno-handlowa przypominająca mieszkańcom Zamościa o rocznicy nadania miastu Zamość praw miejskich.

jarmarkW pierwszym dniu Jarmarku (4.06.2016) będzie się odbywał Festiwal Produktu Lokalnego. W czasie Festiwalu odbywa się konkurs na potrawę  regionalną, w którym udział biorą restauratorzy.

Znaną już od lat atrakcją Jarmarku są Targi Sztuki Ludowej. Biorą w nich udział twórcy ludowi z całej Polski prezentując unikatowe wyroby ludowego rzemiosła. Będzie także wyśmienita okazja by zapoznać się z ginącymi zawodami – organizowane będą np. pokazy tłoczenia oleju.

Jarmarkowi towarzyszą Targi Kolekcjonerskie z udziałem kolekcjonerów z całej Polski.

Na część promocyjno-handlową Jarmarku przyjeżdżają do Zamościa handlowcy i firmy z całego kraju, aby zaprezentować swoją ofertę i wyroby.

Na scenie na Rynku Wielkim koncertują zespoły ludowe, kapele podwórkowe. Odbywają się zabawy dla dzieci, prezentują się kuglarze i szczudlarze, koncertuje kataryniarz. W godzinach wieczornych na scenie występują znane i lubiane zespoły zawodowe.

 

Organizatorem Jarmarku Hetmańskiego jest Zamojski Dom Kultury, Miasto Zamość oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Zamość i Roztocze”.

Szczegóły dla wystawców i uczestników konkursu

 

fot. Ewelina Magdziak

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here