Spektakl „Władcy” przeniesiony do ZDK-u. Mamy dla Was 3 wejściówki !

0
662

Informujemy, iż spektakl „Władcy” nie odbędzie się, tak jak to wcześniej planowano w Parowozowni przy ul. Szczebrzeskiej w Zamościu, lecz w Zamojskim Domu Kultury. Data i godzina przedstawienia pozostają bez zmian (środa, 28 czerwca, godz. 20). Dla naszych czytelników mamy niespodziankę – do wygrania są trzy podwójne wejściówki na sztukę „Władcy”.

Aby zdobyć wejściówkę, wystarczy udostępnić ten post na swoim profilu na Facebooku. Zabawa trwa do niedzieli 25 czerwca. Zwycięzców, którzy wybiorą się na spektakl podamy w poniedziałek, 26 czerwca.

„Władcy” to opowieść złożona z siedmiu rozdziałów inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
Każda z części to wyspa na rzece historii, każdą rządzi inny w ł a d c a, każda opowiada o innym wydarzeniu z tragicznych dziejów Europy. Dwie strony: kat i ofiara. Nie oskarżamy władców – robią to ich ofiary. Pokazujemy, jeśli się tylko da, na czym polega ich ideologia, obłąkanie. Ile w tym jest przypadku? Dajemy im na scenie prawo do wydawania swoich morderczych rozkazów, czynienia zbrodni.
Punktem wyjścia do stworzenia zdarzeń dramatycznych i scenariusza w oparciu o teksty źródłowe była powieść Williama Goldinga „Władca much”, a motywem przewodnim – ludobójstwo.
Spektakl jest odnajdywaniem w historii tropów, które odkrywają nam oblicze współczesnego terroryzmu. Terroryzm rozrasta się rozsiewając plony coraz bliżej każdego z nas. Zbyt szybko. Zbyt blisko. Być może owa analiza to jedyne co możemy zrobić aby ujarzmić strach i pójść dalej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here